Tallenna tuotetiedot Word-tiedostoon:
Vaihtoehdot:
Oletustuloste sisältää tuoteselitteen, kysytyimmät ominaisuudet ja suositeltavat yhteensopivat tuotteet.
Lisää dokumenttiin:
Tuotetta ei ole saatavilla
Tuotteen saatavuus: 05.05.2026
Toimitus: ei varastossa (05.05.2026)
(Tuote saattaa poiketa kuvasta ja kuvan tuote voi sisältää osia jotka eivät kuulu varsinaiseen tuotteeseen.)
LENOVO T16 G5 U7-355/16WUXGA/32GB/512SSD/W11P/3P
Lenovo ThinkPad T16 G5 on 16.0" näyttöpaneelilla ja erillisellä numeronäppäimistöllä varustettu tehokas ja monipuolinen yrityskannettava. Kookkaasta näyttöpaneelista ja 75Wh tehoakusta huolimatta laitteen kantopaino on alle 1.70kg. Mukana toimitetaan miellyttävän kokoinen Slim 100W USB-C laturi. Suorittimeen kätketyn NPU-tekoälypiirin ansiosta ThinkPad T16 G5 luokitellaan CoPilot+ kategorian laitteeksi.
Tärkeimmät ominaisuudet:
- Käyttöjärjestelmä Windows 11 Pro 64-bit
- Näyttö 16.0" WUXGA (1920x1200) IPS 400nits
- Infrapunakamera 5.0MP ja Privacy Shutter suoja
- Kaksi Dolby Voice® 360° mikrofonia
- Suoritin Intel Core Ultra 7 355 (8C/8T/12MB)
- Suorittimessa 4xP-core 2.3/4.7GHz ja 4xLPE core 1.7/3.5GHz
- NPU Intel® AI Boost, max. 49 TOPS
- Keskusmuisti 32GB LPCAMM2 LPDDR5X-6800MHz (1x16)
- Muistin määrä max. 64GB (1x64)
- Levy 512GB SSD M.2 2280 PCIe 4.0x4 NVMe Opal 2.0
- Näytönohjain integroitu Intel Graphics
- Taustavalaistu ja roiskesuojattu ThinkPad näppäimistö
- LAN Intel I219-V 100/1000M Gigabit Ethernet
- WLAN Intel Wi-Fi 7 BE211 802.11be 2x2 ja Bluetooth 5.4
- 5G päivitettävissä M.2 optiokortilla, nano-SIM tuki
- Stereokaiuttimet 2x2W Dolby Atmos®
- Liitännät: HDMI 2.1, 2xThunderbolt 4, 2xUSB-A, 1xRJ45, 1x3.5mm audio combo
- TPM 2.0 turvasiru ja sormenjälkitunnistin
- Ei älykortinlukijaa
- Kensington Nano turvalukkopaikka (2.5x6mm)
- Sisäinen 75Wh Li-Ion akku
- Mukana 100W USB-C Slim laturi, tuki pikalataukselle
- Perustakuu 3v. Premier NBD on-site
- Sotilastason MIL-STD-810H kestävyys
- Paino 1.69kg
Lenovo CO2 Offset Gen3 päästökompensointi
- Tämän laitteen valmistuksesta, kuljetuksesta ja elinkaaren aikana kulutetusta sähköstä muodostuvat hiilidioksipäästöt on kompensoitu maailmanlaajuisen Climeco organisaation kautta YK:n hyväksymiin ympäristöhankkeisiin.
- ENERGY STAR® 9.0, EPEAT™ Gold Registered, ErP Lot 6/26, RoHS compliant, TCO Certified 10.0
Ominaisuudet
Avaa lisää tietoja klikkaamalla alla olevia otsikoita. Avaa kaikki tiedot kerralla klikkaamalla "Näytä kaikki ominaisuudet"-nappia.
Näytä kaikki ominaisuudetTuotteen tiedot
| Tuotenimike | LENOVO T16 G5 U7-355/16WUXGA/32GB/512SSD/W11P/3P |
| Tuotekoodi | 21WT000SMX |
| Valmistajan takuu | Valmistajan takuu |
| Hinta (kpl) | 3 375,00 € |
| Varastossa | 05.05.2026 |
| KPL | |
▶
| Bluetooth | Kyllä |
| Sarja |
▶ Akku
| Akun kapasiteetti, Wh | 75 |
▶ Datasiirto
| Wi-Fi | Kyllä |
▶ Energian hallinta
| Virtalähde, W | 100 |
▶ Kamera
| Kameran tehollinen erottelutarkkuus, pikseliä | 5 MP + IR |
| Sisäänrakennettu kamera | Kyllä |
▶ Kestävä kehitys
| Ympäristösertifikaatit | EPEAT Gold , Energy Star 9.0 , ErP , RoHS compliant , TCO 10.0 |
▶ Käyttöjärjestelmä ja ohjelmisto
| Käyttöjärjestelmä | Windows 11 Pro |
▶ Langattoman lähiverkon ominaisuudet
| WLAN antennit | 2x2 |
▶ Levyasema
| Kiiltävä näyttö | Ei |
| Kosketusnäyttö | Ei |
| Näytön koko, " | 16 |
| Näytön resoluutio, pikseliä | 1920 x 1200 |
▶ Liitännät
| HDMI-porttien lukumäärä | 1 |
| Integroitu muistikortinlukija | Ei |
| Telakointi | Thunderbolt , USB-C |
| Thunderbolt-porttien määrä | 2 |
| USB-C lataava | Kyllä |
| Yhteydet | Audio (3.5mm) , Ethernet (RJ-45) , HDMI , Thunderbolt 4 , USB-A |
▶ Mikrofoni
| Kiinteä mikrofoni | Kyllä |
▶ Muisti
| Muistin kellotaajuus, MHz | 6800 |
| Muistipaikat (vapaana) | 0 |
| Sisäinen enimmäismuisti, GB | 64 GB |
| Sisäinen muisti, MB | 32 GB |
| Sisäisen muistin tyyppi | LPDDR5x |
▶ Näppäimistö
| Erillinen numeronäppäimistö | Kyllä |
| Näppäimistön asettelu | Nordic (Finland, Sweden, Norway, Denmark) |
| Taustavalaistu näppäimistö | Kyllä |
▶ Näytönohjain
| Näytönohjain | Intel Graphics |
| Näytönohjain muisti (dedikoitu) GB | Käyttää keskusmuistia |
| Näytönohjainperhe | Intel Graphics |
▶ Paino ja mitat
| Mitat (LxSxK), mm | 357.9 x 247.9 x 11.45 / 18.2 (front / rear) |
| Tuotteen paino, g | 1690 |
▶ Prosessori
| Copilot+PC | Kyllä |
| Intel Hyper Threading | Ei |
| Intel Smart Cache, MB | 12 |
| Intel Turbo Boost, GHz | 4.70 |
| Intel Virtualisointi teknologia | VT-x / VT-d |
| Intel vPro | Ei |
| NPU | Kyllä |
| Pienitehoisten energiatehokkaiden ytimien määrä | 4 |
| Prosessorimalli | Intel Core Ultra 7 355 (Max. 4.70GHz, 12M, 8C) |
| Prosessorin ytimet | 8 |
| Suoritinperhe | Intel Core Ultra 7 |
| Suoritinvalmistaja | Intel |
▶ Suojaus
| Kaapelilukkopaikka | Kensington |
| Sormenjälkilukija | Kyllä |
| TPM-turvapiirin versio | 2.0 |
| Älykortinlukija | Ei |
▶ Tallennusväline
| Optinen asema | Ei |
| Tallennuskapasiteetti | 512 GB SSD |
▶ Verkko
| Bluetooth-versio | 5.4 |
| Mobiiliyhteys | Optiona |
| WLAN tyyppi | Intel Wi-Fi 7 BE211, 802.11be |
▶ Ääni
| Sisäänrakennetut kaiuttimet | Kyllä |
▶ Muut
| Tuoteryhmä | KANNETTAVAT TIETOKONEET |
| Valmistaja | LENOVO |
| Valmistajan koodi | 21WT000SMX |
TUOTTEEN OHEISMATERIAALI JA LINKIT
| Linkit: |
PSREF |
Suositeltavat tuotteet
Yhteensopivat tuotteet
▶KAAPELIT
▶KANNETTAVIEN LAUKUT
▶KUULOKKEET JA MIKROFONIT
▶NÄPPÄIMISTÖT JA HIIRET
▶NÄYTÖT
▶TELAKOINTIASEMAT
Hinnat sisältävät ALV:n.
Hinnat valuutassa EUR. Hinnat sitoumuksetta.
Näytä tuoterivin selitteet
Piilota tuoterivin selitteet
Varastossa – selitykset
- Bundle = Tuote kuuluu ainakin yhteen bundleen.
- ! =Erikoistarjous.
