Tallenna tuotetiedot Word-tiedostoon:
Vaihtoehdot:
Oletustuloste sisältää tuoteselitteen, kysytyimmät ominaisuudet ja suositeltavat yhteensopivat tuotteet.
Lisää dokumenttiin:
Tuotetta ei ole saatavilla
Tuotteen saatavuus: 29.05.2026
Toimitus: ei varastossa (29.05.2026)
(Tuote saattaa poiketa kuvasta ja kuvan tuote voi sisältää osia jotka eivät kuulu varsinaiseen tuotteeseen.)
LENOVO X1C G14 U7-355/14WUXGAT/32GB/512SSD/W11P/3P
Lenovo ThinkPad X1 Carbon G13 on kaikilla herkuilla varustettu Premium-luokan AI PC yrityskannettava. Laitteessa on äärimmäisen kevyt hiilikuitu-alumiinirunko, runsas ja täysikokoinen liitinpatteristo sekä Intelin viimeisintä ja tehokkainta mobiiliteknologiaa edustava kehittynyt Evo™ Platform laitealusta. Edistyksellinen Intel 200V-sarjan Core Ultra 5 suoritin kykenee suorittamaan tekoälylaskentaa jopa 40 TOPS nopeudella.
Tärkeimmät ominaisuudet:
- Käyttöjärjestelmä Windows 11 Pro 64-bit
- Suoritin Intel Core Ultra 5 228V (8C/8T/8MB
- Suorittimessa 4xP-core 2.1/4.5GHz ja 4xLPE core 2.1/3.5GHz
- Suorittimessa Intel® AI Boost tekoälykiihdytin
- Intel® AI Boost suorituskyky max. 45 TOPS
- Näyttö 14.0" WUXGA (1920x1200) 500nits 100% sRGB
- FHD1080p infrapunakamera ja Privacy Shutter suoja
- Integroitu keskusmuisti 32GB LPDDR5x 8533MHz MoP
- Keskusmuisti ei päivitettävissä
- Näytönohjain integroitu Intel Arc™ Graphics 130V
- Levy 512GB M.2 2280 PCIe 4.0x4 NVMe Opal 2.0
- WLAN Intel Wi-Fi® 7 BE201 802.11be 2x2 ja Bluetooth 5.3
- WWAN 5G päivitettävissä optiona, nano-SIM tuki
- Esiasennettu ohjelmisto Intel Connectivity Performance Suite
- Stereokaiuttimet 2x2W Dolby® Atmos
- TrackPoint tappihiiri ja haptinen kosketusalusta
- Taustavalaistu ja roiskesuojattu ThinkPad näppäimistö
- Liitännät: HDMI 2.1, 2xUSB3.2, 2xThunderbolt 4/USB4, 1x3.5mm audio combo
- Sisäinen 57Wh Li-Pol akku
- Sormenjälkilukija ja TPM 2.0 turvasiru
- Kensington Nano turvalukkopaikka (2.5x6mm)
- Mukana 65W USB-C Slim GaN virtalähde, tuki pikalataukselle
- Sotilastason MIL-STD-810H kestävyys
- Perustakuu 3v. Premier NBD on-site
- Paino 986g
Lenovo CO2 Offset Gen2 päästökompensointi
- Tämän laitteen valmistuksesta, kuljetuksesta ja elinkaaren aikana kulutetusta sähköstä muodostuvat hiilidioksipäästöt on kompensoitu maailmanlaajuisen Climeco organisaation kautta YK:n hyväksymiin ympäristöhankkeisiin.
- ENERGY STAR® 9.0, EPEAT™ Gold Registered, ErP Lot 6/26, RoHS compliant, TCO Certified 10.0
- Intel® Evo™ Platform, Eyesafe® Certified 2.0
Ominaisuudet
Avaa lisää tietoja klikkaamalla alla olevia otsikoita. Avaa kaikki tiedot kerralla klikkaamalla "Näytä kaikki ominaisuudet"-nappia.
Näytä kaikki ominaisuudetTuotteen tiedot
| Tuotenimike | LENOVO X1C G14 U7-355/14WUXGAT/32GB/512SSD/W11P/3P |
| Tuotekoodi | 21V70072MX |
| Valmistajan takuu | Valmistajan takuu |
| Hinta (kpl) | 3 909,00 € |
| Varastossa | 29.05.2026 |
| KPL | |
▶
| Bluetooth | Kyllä |
| Sarja |
▶ Akku
| Akun kapasiteetti, Wh | 58 |
▶ Datasiirto
| Wi-Fi | Kyllä |
▶ Energian hallinta
| Virtalähde, W | 65 |
▶ Kamera
| Kameran tehollinen erottelutarkkuus, pikseliä | 5 MP + IR |
| Sisäänrakennettu kamera | Kyllä |
▶ Kestävä kehitys
| Ympäristösertifikaatit | EPEAT Gold , Energy Star 9.0 , ErP , RoHS compliant , TCO 10.0 |
▶ Käyttöjärjestelmä ja ohjelmisto
| Käyttöjärjestelmä | Windows 11 Pro |
▶ Langattoman lähiverkon ominaisuudet
| WLAN antennit | 2x2 |
▶ Levyasema
| Kiiltävä näyttö | Ei |
| Kosketusnäyttö | Kyllä |
| Näytön koko, " | 14 |
| Näytön resoluutio, pikseliä | 1920 x 1200 |
▶ Liitännät
| HDMI-porttien lukumäärä | 1 |
| Integroitu muistikortinlukija | Ei |
| Telakointi | Thunderbolt , USB-C |
| Thunderbolt-porttien määrä | 3 |
| USB-C lataava | Kyllä |
| USB-C latausteho max., W | 65 |
| USB-C latausteho min., W | 45 |
| Yhteydet | Audio (3.5mm) , HDMI , Thunderbolt 4 , USB-A |
▶ Mikrofoni
| Kiinteä mikrofoni | Kyllä |
▶ Muisti
| Muistin kellotaajuus, MHz | 7467 |
| Muistipaikat (vapaana) | 0 |
| Sisäinen enimmäismuisti, GB | 32 GB |
| Sisäinen muisti, MB | 32 GB |
| Sisäisen muistin tyyppi | LPDDR5x |
▶ Näppäimistö
| Erillinen numeronäppäimistö | Ei |
| Näppäimistön asettelu | Nordic (Finland, Sweden, Norway, Denmark) |
| Taustavalaistu näppäimistö | Kyllä |
▶ Näytönohjain
| Näytönohjain | Intel Graphics |
| Näytönohjain muisti (dedikoitu) GB | Käyttää keskusmuistia |
| Näytönohjainperhe | Intel Graphics |
▶ Paino ja mitat
| Mitat (LxSxK), mm | 312.50 x 215.75 x 7.7/14.3 (front/rear) |
| Tuotteen paino, g | 998 |
▶ Prosessori
| Copilot+PC | Kyllä |
| Intel Hyper Threading | Ei |
| Intel Smart Cache, MB | 12 |
| Intel Turbo Boost, GHz | 4.70 |
| Intel Virtualisointi teknologia | VT-x / VT-d |
| Intel vPro | Ei |
| NPU | Kyllä |
| Pienitehoisten energiatehokkaiden ytimien määrä | 4 |
| Prosessorimalli | Intel Core Ultra 7 355 (Max. 4.70GHz, 12M, 8C) |
| Prosessorin ytimet | 8 |
| Suoritinperhe | Intel Core Ultra 7 |
| Suoritinvalmistaja | Intel |
▶ Suojaus
| Sormenjälkilukija | Kyllä |
| TPM-turvapiirin versio | 2.0 |
| Älykortinlukija | Ei |
▶ Tallennusväline
| Optinen asema | Ei |
| Tallennuskapasiteetti | 512 GB SSD |
▶ Verkko
| Bluetooth-versio | 5.4 |
| Mobiiliyhteys | Optiona |
| WLAN tyyppi | Intel Wi-Fi 7 BE211, 802.11be |
▶ Ääni
| Sisäänrakennetut kaiuttimet | Kyllä |
▶ Muut
| Tuoteryhmä | KANNETTAVAT TIETOKONEET |
| Valmistaja | LENOVO |
| Valmistajan koodi | 21V70072MX |
TUOTTEEN OHEISMATERIAALI JA LINKIT
| Linkit: |
PSREF |
Suositeltavat tuotteet
Yhteensopivat tuotteet
▶KAAPELIT
▶KANNETTAVIEN LAUKUT
▶KUULOKKEET JA MIKROFONIT
▶NÄPPÄIMISTÖT JA HIIRET
▶NÄYTÖT
▶TELAKOINTIASEMAT
Hinnat sisältävät ALV:n.
Hinnat valuutassa EUR. Hinnat sitoumuksetta.
Näytä tuoterivin selitteet
Piilota tuoterivin selitteet
Varastossa – selitykset
- Bundle = Tuote kuuluu ainakin yhteen bundleen.
- ! =Erikoistarjous.
