Tallenna tuotetiedot Word-tiedostoon:
Vaihtoehdot:
Oletustuloste sisältää tuoteselitteen, kysytyimmät ominaisuudet ja suositeltavat yhteensopivat tuotteet.
Lisää dokumenttiin:
HONOR 600 on luokkansa monipuolisin luovuutta ruokkiva älypuhelin runsailla tekoälyominaisuuksilla kuvauksesta editointiin ja jakamiseen.
Tuotteen saatavuus: 289 (289 kpl)
Toimitus: heti
(Tuote saattaa poiketa kuvasta ja kuvan tuote voi sisältää osia jotka eivät kuulu varsinaiseen tuotteeseen.)
HONOR 600 8GB+256GB BLACK
- 200 MP kamera & AI Kuvasta videoksi 2.0
- Vankka ja kestävä mattametallirunko
- 6400 mAh akku jopa 2,5 päivän akunkestolla
- 6+6 vuoden päivityslupaus
- IP68 & IP69K -luokitukset ja kestävä rakenne
- Superkirkas 8000 nitin silmäystävällinen näyttö
Monipuolinen takakamerajärjestelmä koostuu 200 megapikselin OIS-vakautetusta pääkamerasta, sekä 12 megapikselin yhdistetystä laajakulma- ja makrokamerasta. Kokonaisuuden kruunaa erillinen värilämpötilasensori. Tämä kamerakimara mahdollistaa mm. nelinkertaisen häviöttömän hybridizoomauksen, jota voi vielä kauemmas kuvatessa täydentää AI-avusteisella kuvankorjauksella aina 30x digitaalizoomiin asti. Kamera tukee myös nopeiden tilanteiden kuvausta AI-liiketunnistuksen avulla, jolloin urheilutilanteista, vikkelistä lapsimalleista ja lemmikeistä otetut kuvat tallentuvat terävinä. Takakameran muotokuvaustilassa kamerasovellus tarjoaa valmiina parhaimmat mahdolliset zoom-tilat ja sommittelut, sekä upeat muotokuvaväritilat ja pystyt muuttamaan tarkennuspistettä sekä taustasumennuksen voimakkuutta helposti jälkikäteen. Lisäksi suurisensoriset ja valovoimaiset etu- ja takakamerat taltioivat tunnelmia erinomaisesti myös heikommassa valaistuksessa. Takakameran CIPA 5.0 -vakautus tekee pitkän etäisyyden sekä yö- ja hämärävalokuvauksesta selkeää sekä kristallinkirkasta. 50 megapikselin etukamera on myös vahvasti muotokuvaukseen kallellaan tarjoten terävät, mutta luonnolliset omakuvat. Etukameran 0.8x -laajakulmatilassa saat mahdutettua myös parhaat kaverisi kuvaan helposti!
Luovuutesi ilman rajoja: ammattimainen valokuvausstudio taskukoossa
Huippuotoksetkin voivat kaivata joskus hienosäätöä ja HONOR 600 Pro onkin oiva työkalu kuvien ja videoiden muokkaamiseen. Apunasi ja inspiraatiosi tukena on valtava kattaus viimeisintä tekoälyteknologiaa, jonka käyttö on intuitiivista ja nopeaa. Avainominaisuuksiin kuuluvat galleriaeditorin kuvanpuhdistustyökalut, kuten AI-pyyhekumi, jonka avulla saat poistettua kuvaan kuulumattomat asiat ja esineet, ohikulkijat sekä ikkunaheijastukset. Lisäksi voit muokata vaikkapa aiemmalla puhelimellasi ottamiasi valokuvia uuteen uskoon: paranna ryhmäkuvien laatua korjaamalla poseeratessa sulkeutuneita silmiä, kohenna pieniä kauneusvirheitä, kasvata olemassa olevan kuvan rajoja tai muuta kuvasuhdetta neliöstä pitkulaiseksi täyttäen tyhjät alueet taianomaisesti. Iäkkäämpien paperikuvien fiksaaminen ja tarkkuuden ylösskaalaus kuuluvat myös laitteen repertuaariin. Unohda rakeiset ja huonolaatuiset muistot ja tuo vanhat paperi- tai digikuvat 2020-luvulle!
Erityismaininnan arvoisia ominaisuuksia ovat myös AI-leikkaus, jolla voit sommitella yksittäisiä ihmisiä kuvassa paremmin, lisätä uudelleenlämmitettyjen kaverisuhteiden myötä väkeä kuviin ja vaikka monistaa itsesi istumaan jok’ikiselle katsomopaikalle lempiyhtyeesi faniaitioon.
Uudistetun AI Kuvasta videoksi -toiminnon avulla voit murtaa pysähtyneen ajan rajoja luomalla stillkuvista lyhyitä videoklippejä ja liikkuvia valokuvia, joilla herätät eloon tilanteita, joista on taannoin otettu vain kuvia. Nämä AI Kuvasta videoksi -ominaisuudella tuotetut liikkuvat kuvat saat myös helposti vietyä somevalmiiksi liikkuvaksi kollaasiksi ja mikä parasta, myös liikekuvia voi kohentaa AI-pyyhekumin avulla!
Katseen- ja elämänkestävä kumppanisi
HONOR 600 on monipuolinen ja sulavasti muotoiltu laite kaikella tarvittavalla. Tyylikkäät värivaihtoehdot ja pyöristetty muotoilu sopivat kaikkiin tyyleihin, eikä estetiikka tee kompromisseja kestävyydessä. Ohutrunkoinen ja käteen istuvan kevyt laite kestää seikkailuissasi IP68 & IP69 & IP69K luokitusten ja sveitsiläisen SGS:n sertifioiman, jopa 1,8 metrin pudotuksenkestävyytensä ansiosta. Erinomainen, jopa kahden ja puolen päivän akunkesto mahdollistaa pitkän käyttöajan ja akku latautuu salamannopeasti täyteen niin HONORin langallisella (80 W) SuperCharge-latauksella kuin USB-PDstandardilatauksellakin (jopa 60 W). Puhelin toimii myös huippunopeana virtapankkina muille laitteille jopa 27 W teholla. Kaikki tämä on mahdutettu 185 grammaa kevyeen siroon, vain 7,8 mm ohueen runkoon. Erittäin kapeiden (0,98 mm) reunusten ansiosta 6,57-tuumainen näyttö tuntuu ulottuvan äärettömiin. Kosketusnäyttö tukee käyttöä kosteillakin sormilla, joten operointi onnistuu vaikkapa sateessa tai kokkailun lomassa. Etukameran eleohjaus-toiminto mahdollistaa myös kosketusvapaan kuvien, reseptien ja sivustojen selailun sivu- ja pystysuunnassa. Kestävä työkalupakkisi on myös mahdollista ottaa mukaan vedenalaisiin kuvausseikkailuihin. Kameran vedenalainen tila muuttaa näytön suureksi etsimeksi ilman vetisten virhepainallusten vaaraa, jolloin valo- ja videokuvaus tapahtuu fyysisiä painikkeita käyttämällä.
Ominaisuudet
Avaa lisää tietoja klikkaamalla alla olevia otsikoita. Avaa kaikki tiedot kerralla klikkaamalla "Näytä kaikki ominaisuudet"-nappia.
Näytä kaikki ominaisuudetTuotteen tiedot
| Tuotenimike | HONOR 600 8GB+256GB BLACK |
| Tuotekoodi | 5109CHCQ |
| EAN-koodi | 6936520895168 |
| Valmistajan takuu | Valmistajan takuu |
| Hinta (kpl) | 588,05 € |
| Varastossa | 289 |
| KPL | |
▶
| Bluetooth | Kyllä |
| Näyttö | 6.57" AMOLED, 8000 nits, 120Hz, 2728 x 1264 |
| Sarja |
▶ Akku
| Akun kapasiteetti, mAh | 6400 |
▶ Datasiirto
| NFC-tuki | Kyllä |
| Wi-Fi | Kyllä |
▶ Energian hallinta
| Langaton lataaminen | Ei |
▶ GPS-suorituskyky
| A-GPS tuki | Kyllä |
▶ Kamera
| Sisäänrakennettu kamera | Kyllä |
| Takakamera, MP | 200 + 12 |
| Toinen kamera | 50 |
▶ Kestävä kehitys
| Energialuokka | A |
▶ Käyttöjärjestelmä ja ohjelmisto
| Mobiilikäyttöjärjestelmä | Android |
▶ Levyasema
| Kirkkaus, cd/m² | 8000 |
| Kosketusnäyttö | Kyllä |
| Näytön koko, " | 6.57 |
| Näytön resoluutio, pikseliä | 2728 x 1264 |
| Virkistystaajuus, Hz | 120 |
▶ Liitännät
| Dual SIM -tuki | Kyllä |
| Latausliittimen tyyppi | USB-C |
| SIM kortin tyyppi | nano-SIM, eSIM |
| USB-C lataava | Kyllä |
| USB-C latausteho max., W | 27 |
| Yhteydet | USB-C |
▶ Muisti
| Käyttäjämuisti | 8 GB |
▶ Muut ominaisuudet
| Lyhyt yhteenveto | HONOR 600 on luokkansa monipuolisin luovuutta ruokkiva älypuhelin runsailla tekoälyominaisuuksilla kuvauksesta editointiin ja jakamiseen. |
▶ Navigointi
| GLONASS | Kyllä |
| GPS | Kyllä |
▶ Paino ja mitat
| Mitat (LxSxK), mm | 74.7 x 7.8 x 156 |
| Tuotteen paino, g | 185 |
▶ Pakkauksen sisältö
| Laturi/verkkovirta-adapteri myyntipaketissa | Ei |
▶ Prosessori
| Prosessorimalli | Qualcomm Snapdragon 7 Gen 4 |
▶ Puhelimen toiminnot
| Zero-Touch Enrollment-tuki | Kyllä |
▶ Suojaus
| Sormenjälkilukija | Kyllä |
▶ Tallennusväline
| Tallennuskapasiteetti | 256 GB |
▶ Verkko
| Bluetooth-versio | 6.0 |
| WLAN tyyppi | a/b/g/n/ac/ax/be, 2.4G/5G/6G |
▶ Virranhallinta
| IP-luokitus | IP68 , IP69 , IP69K |
▶ Muut
| EAN-koodi | 6936520895168 |
| Sisältö |
HONOR 600 -puhelin
USB-C – USB-C -kaapeli SIM-työkalu Pikakäyttöopas *Pakkaus ei sisällä laturia. USB-PD-tuki 10…60 W. |
| Tuoteryhmä | ÄLYPUHELIMET |
| Valmistaja | HONOR |
| Valmistajan koodi | 5109CHCQ |
Yhteensopivat tuotteet
Hinnat eivät sisällä ALV:a.
Hinnat valuutassa EUR. Hinnat sitoumuksetta.
Näytä tuoterivin selitteet
Piilota tuoterivin selitteet
Varastossa – selitykset
- Bundle = Tuote kuuluu ainakin yhteen bundleen.
- ! =Erikoistarjous.
