Tallenna tuotetiedot Word-tiedostoon:
Vaihtoehdot:
Oletustuloste sisältää tuoteselitteen, kysytyimmät ominaisuudet ja suositeltavat yhteensopivat tuotteet.
Lisää dokumenttiin:
Lenovo ThinkPad L14 Gen 7 (AMD) Copilot+ PC, AMD Ryzen AI 5, 2 GHz, 35,6 cm (14"), 1920 x 1200 pikseliä, 16 GB, 512 GB
Tuotetta ei ole saatavilla
Tuotteen saatavuus: 09.06.2026
Toimitus: ei varastossa (09.06.2026)
(Tuote saattaa poiketa kuvasta ja kuvan tuote voi sisältää osia jotka eivät kuulu varsinaiseen tuotteeseen.)
LENOVO L14 G7 R5-430/14WUXGA/16GB/512SSD/W11P/3OS
Lenovo ThinkPad L14 G7 on erikokoisten yritysten sekä julkishallinnon luotettava työjuhta. Kirkas 400nits 16:10 kuvasuhteen näyttöpaneeli tuo lisää hyödyllistä työskentelytilaa ja tekee hybridityöstä entistäkin tuottavampaa.
ThinkPad L14 G7 tarjoaa monipuolisen liitinvalikoiman, johon kuuluu peräti viisi erilaista USB-liitäntää lisälaitteille. Lisäksi laitteesta löytyy vapaat laajennuspaikat keskusmuistille sekä 4G LTE -modeemille.
AMD Ryzen AI -suoritin mahdollistaa tehokkaan paikallisen tekoälylaskennan integroidun NPU-tekoälykiihdyttimen ansiosta, ja grafiikkasuorituskyvystä vastaa AMD Radeon 840M.
Yrityskäyttöön optimoitu rakenne, ThinkShield tietoturva sekä MIL-STD-810H kestävyys takaavat pitkän elinkaaren. ThinkPad L14 G7 luokitellaan Copilot+ kategorian laitteeksi.
Tärkeimmät ominaisuudet:
- Käyttöjärjestelmä Windows 11 Pro 64-bit
- Näyttö 14" WUXGA (1920x1200) IPS 400nits 60Hz
- Infrapunakamera 5.0MP ja Privacy Shutter suoja
- Suoritin AMD Ryzen AI 5 430 (4C/8T,2.0/4.5GHz,8MB)
- NPU AMD Ryzen AI, max. 50 TOPS
- Keskusmuisti 1x16GB DDR5 5600MHz
- Keskusmuistin määrä max. 64GB, yksi vapaa paikka
- Levy 512GB SSD M.2 2280 PCIe 4.0x4 NVMe Opal2.0
- Näytönohjain AMD Radeon 840M Graphics
- Dolby Atmos® 2x2W stereokaiuttimet
- LAN 100/1000M Gigabit Ethernet
- WLAN MediaTek Wi-Fi 7 MT7925 802.11be 2x2 ja Bluetooth 5.4
- WWAN 4G LTE päivitettävissä optiona, Nano-SIM tuki
- Taustavalaistu ThinkPad näppäimistö
- Liitännät: HDMI 2.1, 2xThunderbolt 4, 2xUSB-A 3.2, 1xUSB-A 2.0, RJ-45, 1x3.5mm audio combo
- Kensington Nano turvalukkopaikka (2.5x6mm)
- Sormenjälkilukija ja Smart Card Reader
- Sisäinen 57Wh Li-Pol akku
- Mukana 65W USB-C laturi, tuki pikalataukselle
- Perustakuu 3v. Standard On-Site
- Premier NBD on-site tukitaso hankittava optiona
- Sotilastason MIL-STD-810H kestävyys
- Paino 1.38kg
Lenovo CO2 Offset Gen2 päästökompensointi
- Tämän laitteen valmistuksesta, kuljetuksesta ja elinkaaren aikana kulutetusta sähköstä muodostuvat hiilidioksipäästöt on kompensoitu maailmanlaajuisen Climeco organisaation kautta YK:n hyväksymiin ympäristöhankkeisiin.
- ENERGY STAR® 9.0, EPEAT™ Gold Registered, RoHS compliant, TCO Certified 10.0
Ominaisuudet
Avaa lisää tietoja klikkaamalla alla olevia otsikoita. Avaa kaikki tiedot kerralla klikkaamalla "Näytä kaikki ominaisuudet"-nappia.
Näytä kaikki ominaisuudetTuotteen tiedot
| Tuotenimike | LENOVO L14 G7 R5-430/14WUXGA/16GB/512SSD/W11P/3OS |
| Tuotekoodi | 21X6001TMX |
| Valmistajan takuu | Valmistajan takuu |
| Hinta (kpl) | 1 732,00 € |
| Varastossa | 09.06.2026 |
| KPL | |
▶
| Bluetooth | Kyllä |
| Sarja |
▶ Akku
| Akun kapasiteetti, Wh | 57 |
▶ Datasiirto
| NFC-tuki | Ei |
| Wi-Fi | Kyllä |
▶ Energian hallinta
| Virtalähde, W | 65 |
▶ Kamera
| Sisäänrakennettu kamera | Kyllä |
▶ Kestävä kehitys
| Ympäristösertifikaatit | EPEAT Gold , Energy Star 9.0 , RoHS compliant , TCO 10.0 |
▶ Käyttöjärjestelmä ja ohjelmisto
| Käyttöjärjestelmä | Windows 11 Pro |
▶ Langattoman lähiverkon ominaisuudet
| WLAN antennit | 2x2 |
▶ Levyasema
| Kiiltävä näyttö | Ei |
| Kirkkaus, cd/m² | 400 |
| Kosketusnäyttö | Ei |
| Näytön koko, " | 14 |
| Näytön resoluutio, pikseliä | 1920 x 1200 |
| Paneelin tyyppi | IPS |
| Virkistystaajuus, Hz | 60 |
▶ Liitettävyys
| Kuuloke-/mikrofoniyhdistelmäportti | Y |
| USB 3.2 (3.1 sukupolvi 1) A-tyypin porttien määrä | 2 |
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) C-tyypin porttien määrä | 0 |
▶ Liitännät
| Ethernet LAN (RJ-45) -portit | 1 |
| HDMI-porttien lukumäärä | 1 |
| Integroitu muistikortinlukija | Ei |
| Telakointi | Thunderbolt |
| USB-A (USB 3.2) porttien määrä | 3 |
| USB-C (USB 4.0) / Thunderbolt 4 porttien määrä | 2 |
| USB-C lataava | Kyllä |
| USB-C latausteho max., W | 65 |
| USB-C latausteho min., W | 15 |
| Yhteydet | Audio (3.5mm) , Ethernet (RJ-45) , HDMI , Thunderbolt 4 , USB-A |
▶ Mikrofoni
| Kiinteä mikrofoni | Kyllä |
▶ Muisti
| Muistin kellotaajuus, MHz | 5600 |
| Muistipaikat | 2 |
| Muistipaikat (vapaana) | 1 |
| Sisäinen enimmäismuisti, GB | 64 GB |
| Sisäinen muisti, GB | 16 |
| Sisäinen muisti, MB | 16 GB |
| Sisäisen muistin tyyppi | DDR5 |
▶ Näppäimistö
| Erillinen numeronäppäimistö | Ei |
| Taustavalaistu näppäimistö | Kyllä |
▶ Näytönohjain
| Näytönohjain | AMD Radeon 840M Graphics |
| Näytönohjain muisti (dedikoitu) GB | Käyttää keskusmuistia |
| Näytönohjainperhe | AMD Radeon |
▶ Ohjelmisto
| Käyttöjärjestelmä asennettu | Windows 11 Pro |
▶ Paino ja mitat
| Mitat (LxSxK), mm | 313.7 x 226 x 11.39-17.31 |
| Tuotteen paino, g | 1389 |
▶ Prosessori
| Copilot+PC | Kyllä |
| L3-välimuisti, MB | 8 |
| NPU | Kyllä |
| Prosessorimalli | AMD Ryzen AI 5 430 (Max. 4.50GHz, 8M, 4C) |
| Prosessorin ytimet | 4 |
| Suoritinperhe | AMD Ryzen AI 5 |
| Suoritinvalmistaja | AMD |
▶ Suojaus
| Sormenjälkilukija | Kyllä |
| TPM-turvapiirin versio | 2.0 |
| Älykortinlukija | Optiona |
▶ Tallennusväline
| Kokonaistallennuskapasiteetti, GB | 512 |
| Optinen asema | Ei |
| Tallennuskapasiteetti | 512 GB SSD |
▶ Verkko
| Bluetooth-versio | 5.4 |
| Ethernet LAN -datanopeudet, Mbit/s | 100/1000 |
| Mobiiliyhteys | Optiona |
| WLAN tyyppi | Wi-Fi 7 |
▶ Ääni
| Kaiuttimen teho, W | 2 x 2 |
| Sisäänrakennetut kaiuttimet | Kyllä |
▶ Muut
| Tuoteryhmä | KANNETTAVAT TIETOKONEET |
| Valmistaja | LENOVO |
| Valmistajan koodi | 21X6001TMX |
TUOTTEEN OHEISMATERIAALI JA LINKIT
| Linkit: |
PSREF Information in the official manufacturer web site (english) |
Suositeltavat tuotteet
Yhteensopivat tuotteet
▶KAAPELIT
▶KANNETTAVAT TIETOKONEET
▶KANNETTAVIEN LAUKUT
▶KUULOKKEET JA MIKROFONIT
▶NÄPPÄIMISTÖT JA HIIRET
▶NÄYTÖT
▶TELAKOINTIASEMAT
Hinnat sisältävät ALV:n.
Hinnat valuutassa EUR. Hinnat sitoumuksetta.
Näytä tuoterivin selitteet
Piilota tuoterivin selitteet
Varastossa – selitykset
- Bundle = Tuote kuuluu ainakin yhteen bundleen.
- ! =Erikoistarjous.
