Tallenna tuotetiedot Word-tiedostoon:
Vaihtoehdot:
Oletustuloste sisältää tuoteselitteen, kysytyimmät ominaisuudet ja suositeltavat yhteensopivat tuotteet.
Lisää dokumenttiin:
Tuotteen saatavuus: 20.05.2026 (20.05.2026 kpl)
Toimitus: varmista toimitusaika
(Tuote saattaa poiketa kuvasta ja kuvan tuote voi sisältää osia jotka eivät kuulu varsinaiseen tuotteeseen.)
LENOVO T14 G7 R5-440/14WUXGA/16G/512SSD/W11P/3P
Lenovo ThinkPad T14 G7 on tehokas ja monipuolinen yrityskannettava, joka sopii vaativaan hybridityöhön. Kevyt runko (1.28kg) ja kirkas 400nits 16:10 kuvasuhteen näyttöpaneeli tekevät työnteosta tuottavaa niin toimistolla kuin tien päällä.
Laitteesta löytyy vapaat laajennuspaikat keskusmuistille sekä 4G LTE -modeemille. AMD Ryzen AI -suoritin integroidulla NPU-tekoälykiihdyttimellä mahdollistaa tehokkaan paikallisen tekoälylaskennan, ja grafiikkasuorituskyvystä vastaa AMD Radeon 840M.
Yrityskäyttöön optimoitu rakenne, ThinkShield-tietoturva sekä MIL-STD-810H -kestävyys takaavat pitkän elinkaaren. ThinkPad T14 G7 luokitellaan Copilot+ kategorian laitteeksi.
Tärkeimmät ominaisuudet:
- Käyttöjärjestelmä Windows 11 Pro 64-bit
- Näyttö 14" WUXGA (1920x1200) IPS 400nits 60Hz
- Infrapunakamera 5.0MP ja Privacy Shutter suoja
- Suoritin AMD Ryzen AI 5 PRO 440 (6C/12T,2.0/4.8GHz,16MB)
- NPU AMD Ryzen AI, max. 50 TOPS
- Keskusmuisti 1x16GB DDR5 5600MHz
- Keskusmuistin määrä max. 96GB, yksi vapaa paikka
- Levy 512GB SSD M.2 2280 PCIe 4.0x4 NVMe Opal2.0
- Näytönohjain AMD Radeon 840M Graphics
- Taustavalaistu ja roiskesuojattu ThinkPad näppäimistö
- Dolby Atmos® 2x2W stereokaiuttimet
- LAN 100/1000M Gigabit Ethernet
- WLAN MediaTek Wi-Fi 7 MT7925 802.11be 2x2 ja Bluetooth 5.4
- WWAN 4G LTE päivitettävissä optiona, Nano-SIM tuki
- Liitännät: HDMI 2.1, 2xThunderbolt 4, 2xUSB-A 3.2, RJ-45, 1x3.5mm audio combo
- Kensington Nano turvalukkopaikka (2.5x6mm)
- TPM 2.0 turvasiru ja sormenjälkilukija
- Ei älykortinlukijaa
- Sisäinen 60Wh Li-Pol akku
- Mukana 65W USB-C Slim GaN laturi, tuki pikalataukselle
- Perustakuu 3v. Premier NBD on-site
- Sotilastason MIL-STD-810H kestävyys
- Paino 1.28kg
Lenovo CO2 Offset Gen2 päästökompensointi
- Tämän laitteen valmistuksesta, kuljetuksesta ja elinkaaren aikana kulutetusta sähköstä muodostuvat hiilidioksipäästöt on kompensoitu maailmanlaajuisen Climeco organisaation kautta YK:n hyväksymiin ympäristöhankkeisiin.
- ENERGY STAR® 9.0, EPEAT™ Gold Registered, ErP Lot 6/26, RoHS compliant, TCO Certified 10.0
Ominaisuudet
Avaa lisää tietoja klikkaamalla alla olevia otsikoita. Avaa kaikki tiedot kerralla klikkaamalla "Näytä kaikki ominaisuudet"-nappia.
Näytä kaikki ominaisuudetTuotteen tiedot
| Tuotenimike | LENOVO T14 G7 R5-440/14WUXGA/16G/512SSD/W11P/3P |
| Tuotekoodi | 21WV0026MX |
| Valmistajan takuu | Valmistajan takuu |
| Hinta (kpl) | 2 467,00 € |
| Varastossa | 20.05.2026 |
| KPL | |
▶
| Bluetooth | Kyllä |
| Sarja |
▶ Akku
| Akun kapasiteetti, Wh | 60 |
▶ Datasiirto
| Wi-Fi | Kyllä |
▶ Kamera
| Kameran tehollinen erottelutarkkuus, pikseliä | 5 MP + IR |
| Sisäänrakennettu kamera | Kyllä |
▶ Kestävä kehitys
| Ympäristösertifikaatit | EPEAT Gold , Energy Star 9.0 , ErP , RoHS compliant , TCO 10.0 |
▶ Käyttöjärjestelmä ja ohjelmisto
| Käyttöjärjestelmä | Windows 11 Pro |
▶ Langattoman lähiverkon ominaisuudet
| WLAN antennit | 2x2 |
▶ Levyasema
| Kiiltävä näyttö | Ei |
| Kosketusnäyttö | Ei |
| Näytön koko, " | 14 |
| Näytön resoluutio, pikseliä | 1920 x 1200 |
▶ Liitännät
| Ethernet LAN (RJ-45) -portit | 1 |
| HDMI-porttien lukumäärä | 1 |
| Integroitu muistikortinlukija | Ei |
| Telakointi | Thunderbolt , USB-C |
| USB-C lataava | Kyllä |
| USB-C latausteho max., W | 65 |
| USB-C latausteho min., W | 45 |
| Yhteydet | Audio (3.5mm) , Ethernet (RJ-45) , HDMI , Thunderbolt 4 , USB-A |
▶ Mikrofoni
| Kiinteä mikrofoni | Kyllä |
▶ Muisti
| Muistin kellotaajuus, MHz | 5600 |
| Muistipaikat (vapaana) | 1 |
| Sisäinen enimmäismuisti, GB | 96 GB |
| Sisäinen muisti, MB | 16 GB |
| Sisäisen muistin tyyppi | DDR5 |
▶ Näppäimistö
| Erillinen numeronäppäimistö | Ei |
| Näppäimistön asettelu | Nordic (Finland, Sweden, Norway, Denmark) |
| Taustavalaistu näppäimistö | Kyllä |
▶ Näytönohjain
| Näytönohjain | AMD Radeon 840M |
| Näytönohjainperhe | AMD Radeon |
▶ Paino ja mitat
| Mitat (LxSxK), mm | 313.6 x 221.7 x 11.3/15.88 (front/rear) |
| Tuotteen paino, g | 1280 |
▶ Prosessori
| Copilot+PC | Kyllä |
| NPU | Kyllä |
| Prosessorimalli | AMD Ryzen AI 5 PRO 440 (Max. 4.80GHz, 16M, 6C) |
| Prosessorin ytimet | 6 |
| Suoritinperhe | AMD Ryzen AI 5 PRO |
| Suoritinvalmistaja | AMD |
▶ Suojaus
| Sormenjälkilukija | Kyllä |
| TPM-turvapiirin versio | 2.0 |
| Älykortinlukija | Ei |
▶ Tallennusväline
| Optinen asema | Ei |
| Tallennuskapasiteetti | 512 GB SSD |
▶ Verkko
| Bluetooth-versio | 5.4 |
| Mobiiliyhteys | Optiona |
▶ Ääni
| Sisäänrakennetut kaiuttimet | Kyllä |
▶ Muut
| Tuoteryhmä | KANNETTAVAT TIETOKONEET |
| Valmistaja | LENOVO |
| Valmistajan koodi | 21WV0026MX |
Suositeltavat tuotteet
Yhteensopivat tuotteet
▶KAAPELIT
▶KANNETTAVIEN LAUKUT
▶KUULOKKEET JA MIKROFONIT
▶NÄPPÄIMISTÖT JA HIIRET
▶NÄYTÖT
▶TELAKOINTIASEMAT
Hinnat sisältävät ALV:n.
Hinnat valuutassa EUR. Hinnat sitoumuksetta.
Näytä tuoterivin selitteet
Piilota tuoterivin selitteet
Varastossa – selitykset
- Bundle = Tuote kuuluu ainakin yhteen bundleen.
- ! =Erikoistarjous.
