Tallenna tuotetiedot Word-tiedostoon:
Vaihtoehdot:
Oletustuloste sisältää tuoteselitteen, kysytyimmät ominaisuudet ja suositeltavat yhteensopivat tuotteet.
Lisää dokumenttiin:
Lenovo ThinkPad T14s Gen 7 (Intel) Copilot+ PC, Intel Core Ultra 7, 35,6 cm (14"), 1920 x 1200 pikseliä, 32 GB, 1 TB, Windows 11 Pro
Tuotteen saatavuus: 12.06.2026
Toimitus: ei varastossa (12.06.2026)
(Tuote saattaa poiketa kuvasta ja kuvan tuote voi sisältää osia jotka eivät kuulu varsinaiseen tuotteeseen.)
LENOVO T14S G7 U7-355/14WUXGA/32GB/1TB/W11P/3P
TEHOKAS SUORITUSKYKY
Uusi tahti tuottavuudelle
Tämä ohut ja kevyt tuottavuutta lisäävä työjuhta, jota tehostaa Intel® Core™ Ultra -suoritin, nostaa rimaa tekoälykiihdytteisessä työssä ja tarjoaa pitkän akunkeston, yritystason tietoturvan ja vertaansa vailla olevan hallittavuuden. Lisäksi useiden asiakkaan vaihdettavissa olevien osien (CRU) ansiosta kannettavan elinkaarta on helppo pidentää ja kustannuksia vähentää.
YKSITYISYYS JA SUOJAUS
Turvaa, johon yrityksesi voi luottaa
ThinkPad T14s Gen 7 -kannettavassa on monitasoinen suojaus ThinkShield-tietoturvaratkaisuilla. Trusted Platform Module salaa tärkeät tietosi. Biometriikka tarjoaa turvallisen kirjautumisen sormenjälkitunnistimella ja kasvojentunnistuksen infrapunakameralla. Intel® Core™ Ultra tarjoaa tekoälytehosteisen uhkien havaitsemisen ja puolustuksen – myös käyttöjärjestelmän alla.
THINKPAD-KESTÄVYYS
Kestävyys, johon yrityksesi voi luottaa
Käytämme Yhdysvaltain puolustusministeriön MIL-STD-810H-standardia ThinkPad-kannettavien luotettavuuden ja kestävyyden tasapainottamiseksi. Laitteiden täytyy täyttää tai ylittää 12 standardia, 26 menettelyä ja yli 200 laatutarkistusta, jotka varmistavat toiminnan äärimmäisissä muuttuvissa olosuhteissa kuten arktisessa erämaassa, aavikon hiekkamyrskyissä, äärimmäisissä lämpötiloissa, paineessa, tärinässä ja monissa muissa haasteissa.
KÄSITTELYTEHO
Luotettavaa suorituskykyä
Tehokkaalla Intel® Core™ Ultra Series 3 -suorittimella varustettu ThinkPad T14s Gen 7 tarjoaa poikkeuksellista suorituskykyä, tehokkaita työprosesseja ja johtavia tekoälykokemuksia. Se on myös energiatehokas pitkiin päiviin tien päällä ja tarjoaa uraauurtavaa näytönohjainta ja uskomattoman nopean muistin.
TIETOKONE, JOKA TOIMII PUOLESTASI JA KANSSASI
Tehosta tuottavuutta Copilot+-tietokoneella
Copilot+-toiminto yhdistää kehittyneitä tekoälyominaisuuksia parantaen tehtävien hallintaa reaaliaikaisilla ehdotuksilla, rutiininomaisten prosessien automaatiolla ja räätälöidyillä ideoilla. Se oppii mieltymyksesi ja tukee saumattomasti kaikkea asiakirjojen luomisesta aina viestien laatimiseen. Lisäksi, Copilot käynnistyy yhdellä näppäimen painalluksella. Se auttaa sinua pysymään edellä nopeatempoisissa työympäristöissä.
USKOTTAVUUS JA YHTEISTYÖ
Kestävä kehitys
Tavoitteenamme on tarjota älykkäämpää teknologiaa, joka rakentaa kirkkaamman ja kestävämmän tulevaisuuden asiakkaillemme, yhteisöillemme ja planeetalle. Siksi hankimme alan johtavia merkkejä ja sertifiointeja osoittamaan sitoutumistamme tuotesuunnittelun kestävään kehitykseen Yhdessä voimme rakentaa älykkäämmän tulevaisuuden kaikille.
Tekniset tiedot voivat vaihdella alueittain ja malleittain.
Ominaisuudet
Avaa lisää tietoja klikkaamalla alla olevia otsikoita. Avaa kaikki tiedot kerralla klikkaamalla "Näytä kaikki ominaisuudet"-nappia.
Näytä kaikki ominaisuudetTuotteen tiedot
| Tuotenimike | LENOVO T14S G7 U7-355/14WUXGA/32GB/1TB/W11P/3P |
| Tuotekoodi | 21YU007PMX |
| EAN-koodi | 0199276505545 |
| Valmistajan takuu | Valmistajan takuu |
| Hinta (kpl) | 3 732,00 € |
| Varastossa | 12.06.2026 |
| KPL | |
▶
| Bluetooth | Kyllä |
| Sarja |
▶ Akku
| Akun kapasiteetti, Wh | 58 |
▶ Datasiirto
| Wi-Fi | Kyllä |
▶ Energian hallinta
| Virtalähde, W | 65 |
▶ Kamera
| Sisäänrakennettu kamera | Kyllä |
▶ Kestävä kehitys
| Ympäristösertifikaatit | EPEAT Gold , Energy Star 9.0 , ErP , RoHS compliant , TCO 10.0 |
▶ Käyttöjärjestelmä ja ohjelmisto
| Käyttöjärjestelmä | Windows 11 Pro |
▶ Langattoman lähiverkon ominaisuudet
| WLAN antennit | 2x2 |
▶ Levyasema
| Kiiltävä näyttö | Ei |
| Kirkkaus, cd/m² | 400 |
| Kosketusnäyttö | Ei |
| Näytön koko, " | 14 |
| Näytön resoluutio, pikseliä | 1920 x 1200 |
| Paneelin tyyppi | IPS |
▶ Liitettävyys
| Kuuloke-/mikrofoniyhdistelmäportti | Y |
| USB 3.2 (3.1 sukupolvi 1) A-tyypin porttien määrä | 1 |
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) C-tyypin porttien määrä | 0 |
▶ Liitännät
| HDMI-porttien lukumäärä | 1 |
| Integroitu muistikortinlukija | Ei |
| Telakointi | Thunderbolt , USB-C |
| Thunderbolt-porttien määrä | 3 |
| USB-C lataava | Kyllä |
| USB-C latausteho max., W | 65 |
| USB-C latausteho min., W | 45 |
| Yhteydet | Audio (3.5mm) , HDMI , Thunderbolt 4 , USB-A |
▶ Mikrofoni
| Kiinteä mikrofoni | Kyllä |
▶ Muisti
| Muistin kellotaajuus, MHz | 7467 |
| Muistipaikat (vapaana) | 0 |
| Sisäinen enimmäismuisti, GB | 32 GB |
| Sisäinen muisti, GB | 32 |
| Sisäinen muisti, MB | 32 GB |
| Sisäisen muistin tyyppi | LPDDR5x |
▶ Näppäimistö
| Erillinen numeronäppäimistö | Ei |
| Näppäimistön asettelu | Nordic (Finland, Sweden, Norway, Denmark) |
| Taustavalaistu näppäimistö | Kyllä |
▶ Näytönohjain
| Näytönohjain | Intel Graphics |
| Näytönohjain muisti (dedikoitu) GB | Käyttää keskusmuistia |
| Näytönohjainperhe | Intel Graphics |
▶ Ohjelmisto
| Käyttöjärjestelmä asennettu | Windows 11 Pro |
▶ Paino ja mitat
| Mitat (LxSxK), mm | 313 x 219.4 x 10.7/15.85 (front/rear) |
| Tuotteen paino, g | 1065 |
▶ Prosessori
| Copilot+PC | Kyllä |
| Intel Hyper Threading | No |
| Intel Smart Cache, MB | 12 |
| Intel Turbo Boost, GHz | 4.70 |
| Intel Virtualisointi teknologia | VT-x / VT-d |
| Intel vPro | Ei |
| NPU | Kyllä |
| Pienitehoisten energiatehokkaiden ytimien määrä | 4 |
| Prosessorimalli | Intel Core Ultra 7 355 (Max. 4.70GHz, 12M, 8C) |
| Prosessorin ytimet | 8 |
| Suoritinperhe | Intel Core Ultra 7 |
| Suoritinvalmistaja | Intel |
▶ Suojaus
| Sormenjälkilukija | Kyllä |
| Älykortinlukija | Ei |
▶ Tallennusväline
| Kokonaistallennuskapasiteetti, GB | 1000 |
| Optinen asema | Ei |
| Tallennuskapasiteetti | 1 TB SSD |
▶ Verkko
| Bluetooth-versio | 5.4 |
| Mobiiliyhteys | Optiona |
| WLAN tyyppi | Intel Wi-Fi 7 BE211, 802.11be |
▶ Ääni
| Sisäänrakennetut kaiuttimet | Kyllä |
▶ Muut
| Bruttopaino | 2.11 |
| EAN-koodi | 0199276505545 |
| Tuoteryhmä | KANNETTAVAT TIETOKONEET |
| Valmistaja | LENOVO |
| Valmistajan koodi | 21YU007PMX |
TUOTTEEN OHEISMATERIAALI JA LINKIT
| Linkit: |
Linkki valmistajan tuotesivulle PSREF |
Suositeltavat tuotteet
Yhteensopivat tuotteet
▶KAAPELIT
▶KANNETTAVIEN LAUKUT
▶KUULOKKEET JA MIKROFONIT
▶NÄPPÄIMISTÖT JA HIIRET
▶NÄYTÖT
▶TELAKOINTIASEMAT
Hinnat sisältävät ALV:n.
Hinnat valuutassa EUR. Hinnat sitoumuksetta.
Näytä tuoterivin selitteet
Piilota tuoterivin selitteet
Varastossa – selitykset
- Bundle = Tuote kuuluu ainakin yhteen bundleen.
- ! =Erikoistarjous.
