Tallenna tuotetiedot Word-tiedostoon:
Vaihtoehdot:
Oletustuloste sisältää tuoteselitteen, kysytyimmät ominaisuudet ja suositeltavat yhteensopivat tuotteet.
Lisää dokumenttiin:
Tuotteen saatavuus: TE
Toimitus: ei varastossa (TE)
(Tuote saattaa poiketa kuvasta ja kuvan tuote voi sisältää osia jotka eivät kuulu varsinaiseen tuotteeseen.)
LENOVO P14S AMD G2 R5-5650U/14UHD/32GB/512SSD/W11P/3P
ThinkPad P14s Gen2 AMD ERIKOISERÄ!
ThinkPad P14s Gen2 AMD on Lenovon kevyin AMD-pohjainen mobiili-tehotyöasema, jossa tehokkuus ja kannettavuus yhdistyvät erittäin edulliseen hintaan. Tämä paljon liikkuville tehokäyttäjille täydellisesti sopiva, 14" tehdaskalibroidulla UHD-näytöllä varustettu voimanpesä tuo käyttöön tehokkaat AMD Ryzen™ PRO -suorittimet ja ammattitason ISV sertifioidun Radeon™ Pro -näytönohjaimen. Perinteisen telakoinnin ystäviä ihastuttaa se, että tästä malllista löytyy vielä tuki mekaaniselle sivutelakalle!
Tärkeimmät ominaisuudet:
- Käyttöjärjestelmä Windows 11 Pro 64-bit
- Tehdaskalibroitu 14" UHD (3840x2160) IPS 500nits näyttö
- 100% DCI-P3, Dolby Vision, DisplayHDR 400, DC dimming
- HD720p infrapunakamera ja Privacy Shutter suoja
- 6-ydinsuoritin AMD Ryzen 5 PRO 5650U (4.2GHz/16MB L3)
- Keskusmuisti 32GB DDR4 3200MHz (16GB soldered+16GB SODIMM)
- Nopea 512GB SSD M.2 2280 PCIe NVMe Opal2 levy
- AMD Radeon Pro Graphics näytönohjain
- Näytönohjainmuisti max 4GB, jaettu keskusmuistista
- LAN 100/1000M Gigabit Ethernet
- Realtek RTL8852AE 802.11ax Dual Band 2x2 Wi-Fi 6 + BT 5.1
- Dolby Audio stereokaiuttimet
- Sisäinen 4G LTE modeemi hankittava erikseen
- Sormenjälkilukija ja Smart Card Reader
- Taustavalaistu ThinkPad näppäimistö
- Liitännät: HDMI 2.0, 2xUSB-A 3.2 Gen1, 2xUSB-C 3.2 Gen1, RJ45, audio combo
- Mekaaninen sivutelakointiliitin (CS18)
- Integroitu MicroSD kortinlukija
- Sisäinen 50Wh akku, akkukesto jopa 12 tuntia
- 65W USB-C laturi, tuki pikalataukselle
- Perustakuu 3v. Premier NBD Onsite
- Paino 1.46kg
Ominaisuudet
Avaa lisää tietoja klikkaamalla alla olevia otsikoita. Avaa kaikki tiedot kerralla klikkaamalla "Näytä kaikki ominaisuudet"-nappia.
Näytä kaikki ominaisuudetTuotteen tiedot
| Tuotenimike | LENOVO P14S AMD G2 R5-5650U/14UHD/32GB/512SSD/W11P/3P |
| Tuotekoodi | 21A0009GMX |
| EAN-koodi | 197528620121 |
| Valmistajan takuu | Valmistajan takuu |
▶
| Bluetooth | Kyllä |
| Sarja |
▶ Akku
| Akun kapasiteetti, Wh | 50 |
▶ Energian hallinta
| Virtalähde, W | 65 |
▶ Kamera
| Sisäänrakennettu kamera | Kyllä |
▶ Kestävä kehitys
| Valmistajan arvio: Kierrätyksen CO2 -päästöt, kg | 0.67 |
| Valmistajan arvio: Koko elinkaaren aikaiset CO2 -päästöt, kg | 313 |
| Valmistajan arvio: Käytön aikaiset CO2 -päästöt, kg | 61.4 |
| Valmistajan arvio: Päästöarvioissa käytetty tuotteen elinkaari, vuotta | 5 |
| Valmistajan arvio: Tuotepakkauksen CO2 -päästöt, kg | 1.1 |
| Valmistajan arvio: Valmistuksen aikaiset CO2 -päästöt, kg | 236.93 |
▶ Käyttöjärjestelmä ja ohjelmisto
| Käyttöjärjestelmä | Windows 11 Pro |
▶ Langattoman lähiverkon ominaisuudet
| WLAN antennit | 2x2 |
▶ Levyasema
| Kiiltävä näyttö | Ei |
| Kosketusnäyttö | Ei |
| Näytön koko, " | 14 |
| Näytön resoluutio, pikseliä | 3840 x 2160 |
▶ Liitännät
| Integroitu muistikortinlukija | Kyllä |
| Telakointi | Mekaaninen |
| Yhteydet | Audio (3.5mm) , Ethernet (RJ-45) , HDMI , USB-A (USB 3.x) , USB-C (Gen2) |
▶ Mikrofoni
| Kiinteä mikrofoni | Kyllä |
▶ Muisti
| Muistin kellotaajuus, MHz | 3200 |
| Muistipaikat | 1 |
| Muistipaikat (vapaana) | 0 |
| Sisäinen enimmäismuisti, GB | 48 GB |
| Sisäinen muisti, MB | 32 GB |
| Sisäisen muistin tyyppi | DDR4 |
▶ Näppäimistö
| Erillinen numeronäppäimistö | Ei |
| Näppäimistön asettelu | Suomi |
| Taustavalaistu näppäimistö | Kyllä |
▶ Näytönohjain
| Näytönohjain | AMD Radeon Graphics |
| Näytönohjain muisti (dedikoitu) GB | Käyttää keskusmuistia |
| Näytönohjainperhe | AMD Radeon |
▶ Paino ja mitat
| Mitat (LxSxK), mm | 329 x 227 x 17.9 |
| Tuotteen paino, g | 1550 |
▶ Prosessori
| Prosessorimalli | AMD Ryzen 5 PRO 5650U (Max. 4.20GHz, 16M, 6C) |
| Prosessorin taajuus, MHz | 2.30 |
| Prosessorin ytimet | 6 |
| Suoritinperhe | AMD Ryzen 5 |
| Suoritinvalmistaja | AMD |
▶ Suojaus
| Kaapelilukkopaikka | Kyllä |
| Sormenjälkilukija | Kyllä |
| TPM-turvapiirin versio | 2.0 |
| Älykortinlukija | Kyllä |
▶ Tallennusväline
| Optinen asema | Ei |
| Tallennuskapasiteetti | 512 GB SSD |
▶ Verkko
| Bluetooth-versio | 5.1 |
| Mobiiliyhteys | Optiona |
| WLAN tyyppi | Wi-Fi 6 11ax |
▶ Muut
| EAN-koodi | 197528620121 |
| Tuoteryhmä | KANNETTAVAT TIETOKONEET |
| Valmistaja | LENOVO |
| Valmistajan koodi | 21A0009GMX |
Yhteensopivat tuotteet
▶KAAPELIT
▶KANNETTAVIEN LAUKUT
▶KUULOKKEET JA MIKROFONIT
▶NÄPPÄIMISTÖT JA HIIRET
▶NÄYTÖT
▶TELAKOINTIASEMAT
Hinnat sisältävät ALV:n.
Hinnat valuutassa EUR. Hinnat sitoumuksetta.
Näytä tuoterivin selitteet
Piilota tuoterivin selitteet
Varastossa – selitykset
- Bundle = Tuote kuuluu ainakin yhteen bundleen.
- ! =Erikoistarjous.
