Tallenna tuotetiedot Word-tiedostoon:
Vaihtoehdot:
Oletustuloste sisältää tuoteselitteen, kysytyimmät ominaisuudet ja suositeltavat yhteensopivat tuotteet.
Lisää dokumenttiin:
Lenovo ThinkPad L16 Gen 3 (AMD) Copilot+ PC, AMD Ryzen AI 5, 2 GHz, 40,6 cm (16"), 1920 x 1200 pikseliä, 16 GB, 512 GB
Tuotteen saatavuus: 20.05.2026 (20.05.2026 kpl)
Toimitus: varmista toimitusaika
(Tuote saattaa poiketa kuvasta ja kuvan tuote voi sisältää osia jotka eivät kuulu varsinaiseen tuotteeseen.)
LENOVO L16 G3 R5-430/16WUXGA/16GB/512SSD/W11P/3OS
Vapauta potentiaalisi
ThinkPad L16 -kannettava on suunniteltu sinun tuottavuuttasi varten. Huomattavasti suurempi TrackPad tarkoittaa tehokkaampaa vuorovaikutusta ikkunoiden ja tiedostojen kanssa. Uudistettu ThinkPad -näppäimistö sisältää näkörajoitteisten merkinnät yleisimmille näppäimille helpomman löytämisen takaamiseksi, minkä lisäksi latausportti on merkitty LED-pistekirjoituksella. Ikonisen punainen TrackPoint on yhä mukana, mutta painamalla sitä kaksi kertaa avautuu mukautettava pikavalikko, jossa voi optimoida audio- ja videoasetuksia. L16 on kannettava niille, jotka vaativat tehokkuutta ja tarkkuutta.
Vie tehokkuutesi seuraavalle tasolle
Valtavalla tallennustilallaan ja muistillaan ja AMD Ryzen™ PRO 7030 Series -prosessorin tarjoamalla tehokkuudella ThinkPad L16 -kannettava mahdollistaa salaman nopean tiedostojen ja sovelluksien latausajan. Lisäksi järjestelmä tasapainottaa tehon ja tehokkuuden saumattomasti. Suunnittelimme ilmanotto- ja päästöjärjestelmän uudelleen päästämään ilmaa takaosasta, eli optimoitu lämmönhallintahärjestelmä pitää laitteesi viileänä myös kovan käytön keskellä. Lisäksi se on hiljainen kuin kuiskaus. Tämä tehokas laite takaa saumattoman multitaskingin, kun toteutat suuria ideoitasi!
Tehostaa digitaalista yhteistyötä
Näytön yläreunassa sijaitseva Communications Bar mahdollistaa kannettavan helpon avaamisen, ja siinä on kaikki mitä tarvitset videopuheluidesi viemiseen seuraavalle tasolle. Valitse kahdesta kamerasta, 5MP sRGB ja infrapuna-anturi, jotka mahdollistavat kosketuksettoman sisäänkirjautumistoiminnon. Tai käytä HD-kameraa, joka on jo itsessään oikein hyvä. Kaksi 360 asteen mikrofonia, joissa on melunvaimennus, ja lisäksi Dolby Voice® tarjoaa erinomaisen äänikokemuksen käyttäjään sunnattujen Dolby Audio™ -kaiuttimien kautta. Plus Lenovo View -esiladattu ohjelmisto tarjoaa parannuksia kameraan ja mahdollistaa maksimaalisen vaikutuksen automaattisella auto-framing kehystyksellä.
Tukee kiertotaloutta
Koska asiakkaan vaihdettavissa olevien osien (CRU-osien) valikoima on laaja, ThinkPad L16 -kannettavan komponentit on helppo vaihtaa. Olipa kyseessä uusi akku, lisämuisti tai muu komponentti, voit päivittää tai pidentää laitteen elinkaarta yksinkertaisella korjauksella. Voit luottaa siihen, että tukipalvelumme pitävät järjestelmäsi – ja samalla yrityksesi – toiminnassa
Turvallinen kuin digitaalinen linnoitus
Biometriikka tarjoaa lisäsuojaa ThinkPad L16 -kannettavalle, esimerkiksi sormenjälkitunnistin ja virtapainikkeen kasvojentunnistusohjelmisto. Kattava suojausratkaisujen pakettimme ThinkShield tarjoaa erillisen TPM-turvapiirin (dTPM), jotta kriittiset tiedot voidaan suojata salauksella. Itseparantava BIOS palautuu aikaisempaan versioon, jos järjestelmä korruptoituu. AMD PRO -turvallisuusjärjestelmä vahvistaa koodin, tietojen ja sovellusten eheyden varmistamiseksi. Kun on kyse resurssiesi suojelemisesta, olemme turvanasi!
Muutamme maailmaa yksi kannettava kerrallaan
Lenovolla olemme sitoutuneet vaikuttamaan myönteisesti ympäristöön. Koko ThinkPad L16 -kannettavassa käytetään kuluttajilta kierrätettyä muovia. Kaiuttimen kotelo, akun kotelo ja verkkolaite ovat kaikki 90 % PCC:tä, kun taas näppäimistön runko on 60 % PCC:tä. Näppäimissä on käytettty 70-85 % kuluttajilta kierrätettyä muovia taustavalaistuksesta riippuen. Pakkaus on lisäksi Forest Stewardship Council® (FSC) -sertifioitu, ja se on 100-prosenttisesti kierrätettyä ja muovitonta materiaalia.
Tekniset tiedot voivat vaihdella alueittain ja malleittain.
Ominaisuudet
Avaa lisää tietoja klikkaamalla alla olevia otsikoita. Avaa kaikki tiedot kerralla klikkaamalla "Näytä kaikki ominaisuudet"-nappia.
Näytä kaikki ominaisuudetTuotteen tiedot
| Tuotenimike | LENOVO L16 G3 R5-430/16WUXGA/16GB/512SSD/W11P/3OS |
| Tuotekoodi | 21XC001TMX |
| Valmistajan takuu | Valmistajan takuu |
| Hinta (kpl) | 1 380,08 € |
| Varastossa | 20.05.2026 |
| KPL | |
▶
| Bluetooth | Kyllä |
| Sarja |
▶ Akku
| Akun kapasiteetti, Wh | 57 |
▶ Datasiirto
| NFC-tuki | Ei |
| Wi-Fi | Kyllä |
▶ Energian hallinta
| Virtalähde, W | 65 |
▶ Kamera
| Sisäänrakennettu kamera | Kyllä |
▶ Kestävyys
| Kestävän kehityksen sertifikaatit | ENERGY STAR,EPEAT Gold |
▶ Kestävä kehitys
| Ympäristösertifikaatit | EPEAT Gold , Energy Star 9.0 , RoHS compliant , TCO 10.0 |
▶ Käyttöjärjestelmä ja ohjelmisto
| Käyttöjärjestelmä | Windows 11 Pro |
▶ Langattoman lähiverkon ominaisuudet
| WLAN antennit | 2x2 |
▶ Levyasema
| Kiiltävä näyttö | Ei |
| Kirkkaus, cd/m² | 400 |
| Kosketusnäyttö | Ei |
| Näytön koko, " | 16 |
| Näytön resoluutio, pikseliä | 1920 x 1200 |
| Paneelin tyyppi | IPS |
| Virkistystaajuus, Hz | 60 |
▶ Liitettävyys
| Kuuloke-/mikrofoniyhdistelmäportti | Y |
| USB 3.2 (3.1 sukupolvi 1) A-tyypin porttien määrä | 2 |
| USB 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) C-tyypin porttien määrä | 0 |
▶ Liitännät
| Ethernet LAN (RJ-45) -portit | 1 |
| HDMI-porttien lukumäärä | 1 |
| Integroitu muistikortinlukija | Ei |
| Telakointi | Thunderbolt |
| USB-A (USB 3.2) porttien määrä | 3 |
| USB-C (USB 4.0) / Thunderbolt 4 porttien määrä | 2 |
| USB-C lataava | Kyllä |
| USB-C latausteho max., W | 65 |
| USB-C latausteho min., W | 15 |
| Yhteydet | Audio (3.5mm) , Ethernet (RJ-45) , HDMI , Thunderbolt 4 , USB-A |
▶ Mikrofoni
| Kiinteä mikrofoni | Kyllä |
▶ Muisti
| Muistin kellotaajuus, MHz | 5600 |
| Muistipaikat | 2 |
| Muistipaikat (vapaana) | 1 |
| Sisäinen enimmäismuisti, GB | 64 GB |
| Sisäinen muisti, GB | 16 |
| Sisäinen muisti, MB | 16 GB |
| Sisäisen muistin tyyppi | DDR5 |
▶ Näppäimistö
| Erillinen numeronäppäimistö | Kyllä |
| Taustavalaistu näppäimistö | Kyllä |
▶ Näytönohjain
| Näytönohjain | AMD Radeon 840M Graphics |
| Näytönohjain muisti (dedikoitu) GB | Käyttää keskusmuistia |
| Näytönohjainperhe | AMD Radeon |
▶ Ohjelmisto
| Käyttöjärjestelmä asennettu | Windows 11 Pro |
▶ Paino ja mitat
| Mitat (LxSxK), mm | 357.2 x 253.4 x 10.96-19.57 |
| Tuotteen paino, g | 1783 |
▶ Prosessori
| Copilot+PC | Kyllä |
| L3-välimuisti, MB | 8 |
| NPU | Kyllä |
| Prosessorimalli | AMD Ryzen AI 5 430 (Max. 4.50GHz, 8M, 4C) |
| Prosessorin ytimet | 4 |
| Suoritinperhe | AMD Ryzen AI 5 |
| Suoritinvalmistaja | AMD |
▶ Suojaus
| Sormenjälkilukija | Kyllä |
| TPM-turvapiirin versio | 2.0 |
| Älykortinlukija | Optiona |
▶ Tallennusväline
| Kokonaistallennuskapasiteetti, GB | 512 |
| Optinen asema | Ei |
| Tallennuskapasiteetti | 512 GB SSD |
▶ Verkko
| Bluetooth-versio | 5.4 |
| Ethernet LAN -datanopeudet, Mbit/s | 100/1000 |
| Mobiiliyhteys | Optiona |
| WLAN tyyppi | Wi-Fi 7 |
▶ Ääni
| Kaiuttimen teho, W | 2 x 2 |
| Sisäänrakennetut kaiuttimet | Kyllä |
▶ Muut
| Tuoteryhmä | KANNETTAVAT TIETOKONEET |
| Valmistaja | LENOVO |
| Valmistajan koodi | 21XC001TMX |
TUOTTEEN OHEISMATERIAALI JA LINKIT
| Linkit: |
PSREF |
Suositeltavat tuotteet
Yhteensopivat tuotteet
▶KAAPELIT
▶KANNETTAVIEN LAUKUT
▶KUULOKKEET JA MIKROFONIT
▶NÄPPÄIMISTÖT JA HIIRET
▶NÄYTÖT
▶TELAKOINTIASEMAT
Hinnat eivät sisällä ALV:a.
Hinnat valuutassa EUR. Hinnat sitoumuksetta.
Näytä tuoterivin selitteet
Piilota tuoterivin selitteet
Varastossa – selitykset
- Bundle = Tuote kuuluu ainakin yhteen bundleen.
- ! =Erikoistarjous.
