Tallenna tuotetiedot Word-tiedostoon:
Vaihtoehdot:
Oletustuloste sisältää tuoteselitteen, kysytyimmät ominaisuudet ja suositeltavat yhteensopivat tuotteet.
Lisää dokumenttiin:
Honor Pad X8b LTE on koko perheen hyöty- ja viihdetabletti suurella näytöllä, kookkaalla akulla sekä kestävällä ja sirolla metallirungolla. 7,25 mm ohut ja 496 gramman painoinen laite tarjoaa neljällä kaiuttimellaan erinomaisen äänimaailman multimediaviihteeseen sekä videopuheluihin. Silmäystävällinen suuri näyttö on sulava käyttää ja mahdollistaa myös selkeästi jaetun työpöydän usean sovelluksen moniajolle.
Tuotteen saatavuus: 1075 (1075 kpl)
Toimitus: heti
(Tuote saattaa poiketa kuvasta ja kuvan tuote voi sisältää osia jotka eivät kuulu varsinaiseen tuotteeseen.)
HONOR PAD X8B 11" 11.0 INCH LTE 4GB+128GB SPACE GREY
- 11-tuuman suuri ja silmäystävällinen FullView-näyttö
- 10100 mAh suuri akku
- Siro ja kestävä metallirunko
- 128 Gt tallennustila ja jopa 2 Tt muistikortin tuki
HONOR Pad X8a LTE:n suuri 11-tuumainen näyttö on oivallinen viihteen ja hyötysovellusten käyttöön. Näytön 1920x1200 resoluutio sekä 90 hertsin virkistystaajuus elävöittävät pelit ja multimedian. TÜV Rheinlandin sertifioimien sinivalosuodatuksen sekä flicker free -välkkymättömyyden lisäksi dynaaminen himmennys ja mustavalkoväritila takaavat rentouttavan katselun tilanteesta riippumatta.
Jykevä rakenne ja kookas akku
Metallirunkoon rakennettu laite on erittäin arjenkestävä. Edelliseen malliin nähden rakenne on 30 % puristumisenkestävämpi, 60 % pudotuksenkestävämpi ja 30 % roiskeenkestävämpi. Sveitsiläinen SGS on myöntänyt HONOR Pad X8a:lle viiden tähden Premium Performance -sertifikaatin pudotuksen- ja puristuksenkestävyydestä. Kestävä on myös laitteen akku: 10100 mAh akussa riittää puhtia jopa 21 tunnin videosuoratoistoon, 164 tunnin paikalliseen musiikintoistoon ja valmiusaika täyteen ladattuna on hulppeat 97 päivää! HONOR Pad X8a:n lataus tapahtuu 15 watin teholla ja tabletti tukee myös käänteistä latausta USB-C-portistaan 5 watin teholla, joten se toimii lisälaitteidesi tai vaikkapa puhelimesi varavirtapankkina.
Mukaansatempaava äänimaailma ja selkeät videopuhelut
Neljä kaiutinta ja voimakas basso tekevät elokuvien katselusta elämyksellistä. Laite tukee tilaääntä sekä sisäänrakennetuista kaiuttimista, että kuulokkeissa. Videopuheluissa HONOR Pad X8b vähentää saapuvan ja lähtevän äänen häiriöitä tehden dialogista kristallinkirkasta. Äänentoisto-ominaisuuksiin kuuluvat myös Hi-Res-sertifikaatti niin laitteen omien kaiuttimien, johdollisten- kuin langattomienkin kuulokkeiden kautta kuunnellessa. Videopuheluissa laitteen mikrofonit korostavat puheääntä ja vähentävät taustahälyä molempiin suuntiin.
Paljon tallennustilaa ja mobiiliyhteydet
HONOR Pad X8b:n suuri tallennustila mahdollistaa muistojen, sovellusten ja median paikallistallennuksen sekä RAM-turbo-ominaisuuden. Tuplaamalla keskusmuisti (4+4) tallennustilasta laite saa lisää moniajokykyä.
Tabletti tukee myös jopa 2 Tt micro-sd-muistikortteja, jolla jo riittoisan sisäisen 128 Gt muistin (esim. 100 elokuvaa, 12000 musiikkikappaletta tai 17000 valokuvaa) lisäksi voi kuljettaa dataa mukanasi uskomattomia määriä.
SIM-kortilla takaat wifi-yhteyden lisäksi nopeat 4G-tiedonsiirrot paikasta riippumatta. Lisäksi laitteessa on sisäänrakennettu satelliittinavigointi (GPS/Glonass/BeiDou/Galileo/AGPS), joilla laite muuttuu hetkessä viihdelaitteesta navigaattoriksesi.
Monipuolinen MagicOS 10.0 koko perheelle
Honor MagicOS 10.0 -käyttöliittymä tarjoaa monipuolisia ominaisuuksia niin satunnaisille- kuin tehokäyttäjillekin. Sovellusten dynaamiset oikotiet nopeuttavat eniten käytettyjen ominaisuuksien avaamista, näytölle voidaan jakaa useampia sovelluksia samanaikaisesti ja tarvittaessa jopa tuoda ja viedä mediaa helposti HONOR-puhelimesta, yhdistämällä laitteet keskenään MagicRing -toiminnon avulla.
Työ- ja vapaa-ajan käytössä suuri näyttöala pääsee oikeuksiinsa moni-ikkunatilalla, joka mahdollistaa suosikki-sovelluskaksikoiden pikakuvakkeet ja vapaan skaalaamisen jaettujen näkymien kesken. Lisäksi esimerkiksi laskimen tai videosoittimen käyttö mini-ikkunassa mahdollistaa sovellusten väliaikaisen käytön ilman, että päänäkymästä tarvitsee poistua.
Laitteessa on myös esiasennettujen Google-palveluiden lisäksi HONOR Kids -lastentila, jolla perheen pienimmille voidaan jakaa hallitusti ikäryhmälle sopivaa sisältöä sekä sovelluksia, määritellä ruutuaika-ajastimia monipuolisesti, tarkastella lasten toimintaa ja asettaa päälle silmäystävällisiä ominaisuuksia aina sinivalosuodattimesta käyttöasentomuistutuksiin.
Ominaisuudet
Avaa lisää tietoja klikkaamalla alla olevia otsikoita. Avaa kaikki tiedot kerralla klikkaamalla "Näytä kaikki ominaisuudet"-nappia.
Näytä kaikki ominaisuudetTuotteen tiedot
| Tuotenimike | HONOR PAD X8B 11" 11.0 INCH LTE 4GB+128GB SPACE GREY |
| Tuotekoodi | 5301ARMV |
| EAN-koodi | 6936520897209 |
| Valmistajan takuu | Valmistajan takuu |
| Hinta (kpl) | 346,72 € |
| Varastossa | 1075 |
| KPL | |
▶
| Bluetooth | Kyllä |
| Sarja |
▶ Akku
| Akun kapasiteetti, mAh | 10100 |
▶ Datasiirto
| Wi-Fi | Kyllä |
▶ Kamera
| Sisäänrakennettu kamera | Kyllä |
| Takakamera, MP | 5 |
| Toinen kamera | 5 |
▶ Kestävä kehitys
| Energialuokka | D |
▶ Käyttöjärjestelmä ja ohjelmisto
| Mobiilikäyttöjärjestelmä | Android |
▶ Levyasema
| Kosketusnäyttö | Kyllä |
| Näytön koko, " | 11 |
| Näytön resoluutio, pikseliä | 1920 x 1200 |
| Virkistystaajuus, Hz | 90 |
▶ Liitännät
| Integroitu muistikortinlukija | Kyllä |
| SIM kortin tyyppi | nano-SIM |
| USB-C lataava | Kyllä |
| USB-C latausteho max., W | 15 |
| USB-C latausteho min., W | 5 |
| Yhteydet | USB-C |
▶ Mikrofoni
| Kiinteä mikrofoni | Kyllä |
▶ Muisti
| Sisäinen muisti, MB | 4 GB |
| Suurin muistikortin koko, GB | 2 TB |
▶ Multimedia
| Yhteensopivat muistikortit | microSD |
▶ Muut ominaisuudet
| Lyhyt yhteenveto | Honor Pad X8b LTE on koko perheen hyöty- ja viihdetabletti suurella näytöllä, kookkaalla akulla sekä kestävällä ja sirolla metallirungolla. 7,25 mm ohut ja 496 gramman painoinen laite tarjoaa neljällä kaiuttimellaan erinomaisen äänimaailman multimediaviihteeseen sekä videopuheluihin. Silmäystävällinen suuri näyttö on sulava käyttää ja mahdollistaa myös selkeästi jaetun työpöydän usean sovelluksen moniajolle. |
▶ Navigointi
| GPS | Kyllä |
▶ Paino ja mitat
| Mitat (LxSxK), mm | 256.91 x 168.46 x 7.25 |
| Tuotteen paino, g | 496 |
▶ Prosessori
| Prosessorimalli | Qualcomm Snapdragon 680 |
| Prosessorin taajuus, MHz | 2.40 |
▶ Puhelimen toiminnot
| Android Enterprise Recommended | Ei |
| Knox Mobile Enrollment-tuki | Ei |
| Zero-Touch Enrollment-tuki | Kyllä |
▶ Suojaus
| Sormenjälkilukija | Ei |
▶ Tallennusväline
| Tallennuskapasiteetti | 128 GB |
▶ Verkko
| Bluetooth-versio | 5.0 |
| Mobiiliyhteys | Ei |
| WLAN tyyppi | WIFI 5, 802.11 |
▶ Virranhallinta
| IP-luokitus | IP40 |
▶ Ääni
| Sisäänrakennetut kaiuttimet | Kyllä |
▶ Muut
| EAN-koodi | 6936520897209 |
| Sisältö |
HONOR Pad X8b LTE
USB A-C -kaapeli SIM-työkalu Pikakäyttöopas Pakkaus ei sisällä laturia. |
| Tuoteryhmä | TABLET-TIETOKONEET |
| Valmistaja | HONOR |
| Valmistajan koodi | 5301ARMV |
Yhteensopivat tuotteet
▶PALVELUT
Hinnat sisältävät ALV:n.
Hinnat valuutassa EUR. Hinnat sitoumuksetta.
Näytä tuoterivin selitteet
Piilota tuoterivin selitteet
Varastossa – selitykset
- Bundle = Tuote kuuluu ainakin yhteen bundleen.
- ! =Erikoistarjous.
